Results – Swimming

swim_sport
Barents Summer Games, swimming, saturday

 800m Freestyle Women, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                        100m       200m       300m       400m       Aika  Tila
500m       600m       700m

1   Kaisa Kariniemi                0       Finland                                     33.68    1:11.56    1:49.66    2:28.14  10:01.63
3:06.97    3:45.25    4:23.35
2   Jenni Louhimo                  0       Finland                                     32.74    1:11.04    1:49.80    2:28.99  10:11.99
3:07.97    3:46.78    4:26.22
3   Mariia Migunova                0       Russia                                      33.52    1:10.64    1:48.22    2:27.31  10:38.67
3:07.28    3:47.36    4:26.99

100m Backstroke Men, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m                                        Aika  Tila

1   Jesse Laukkanen                0       Finland                                     28.25                                      58.10
2   Aleksanteri Järvinen           0       Finland                                                                              1:00.15
3   Aleksandr Fedorov              0       Russia                                      29.72                                    1:02.57
–  Anton Shiriaev                 0       Russia                                                                                   DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan

200m Breaststroke Women,finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m       100m       150m                  Aika  Tila

1   Silja Känsäkoski               0       Finland                                   1:14.21    1:14.77    1:55.58              2:35.22
2   Laura Lahtinen                 0       Finland                                     36.01    1:18.83    2:03.40              2:45.94
3   Katriina Korpi                 0       Finland                                   1:00.15    1:20.74    2:03.93              2:47.69

200m Butterfly Men, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m       100m       150m                  Aika  Tila

1   Kasperi Kuulasmaa              0       Finland                                     29.30    1:04.53    1:39.04              2:15.41
2   Arttu Erkinaro                 0       Finland                                     30.03    1:04.88    1:42.53              2:20.77
3   Anton Shiriaev                 0       Russia                                      32.67    1:10.27    1:52.83              2:37.46

100m Freestyle Women, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m                                        Aika  Tila

1   Reetta Kanervo                 0       Finland                                     27.74                                      58.30
2   Kaia Viktoria Norbye           0       Norway                                      28.10                                      59.77
3   Silja Känsäkoski               0       Finland                                     29.08                                    1:00.59
4   Sonja Portin                   0       Finland                                     29.04                                    1:01.10
5   Jenni Louhimo                  0       Finland                                     30.57                                    1:06.13
6   Sanni Lena Naess               0       Norway                                      34.07                                    1:11.82
7   Valeriia Altuhova              0       Russia                                      33.92                                    1:12.23

400m Freestyle Men, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                        100m       200m       300m                  Aika  Tila

1   Kasperi Kuulasmaa              0       Finland                                   1:04.61    2:12.65    3:22.20              4:29.36
2   Aleksandr Fedorov              0       Russia                                    1:01.86    2:10.41    3:21.39              4:33.07
3   Vladimir Konovalov             0       Russia                                    1:07.05    2:21.47    3:39.68              4:57.89

La100m Butterfly Women, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m                                        Aika  Tila

1   Laura Lahtinen                 0       Finland                                     32.16                                    1:08.23
2   Mariia Migunova                0       Russia                                      32.32                                    1:09.41
3   Stine Naess Holmgren           0       Norway                                      35.04                                    1:14.32

100m Breaststroke Men, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m                                        Aika  Tila

1   Jesse Laukkanen                0       Finland                                     31.44                                    1:07.68
2   Kasperi Kuulasmaa              0       Finland                                     34.79                                    1:12.41
3   Vladimir Konovalov             0       Russia                                      35.19                                    1:14.58

200m Backstroke Women, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m       100m       150m                  Aika  Tila

1   Saara Ruti                     0       Finland                                     34.32    1:11.20    1:48.69              2:26.84
2   Katri Hurskainen               0       Finland                                     35.24    1:13.51    1:52.87              2:32.19
3   Ida Marie Nilsen               0       Norway                                      39.50    1:22.53    2:06.07              2:47.66

 200m Medley Men, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m       100m       150m                  Aika  Tila

1   Jesse Laukkanen                0       Finland                                     28.34    1:01.97    1:39.83              2:11.46
2   Konsta Kallinen                0       Finland                                     27.37    1:03.34    1:44.66              2:18.76
3   Aleksandr Fedorov              0       Russia                                      32.57    1:09.07    1:57.45              2:34.11

4X100m Medley Women, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m       100m                             Aika  Tila

1   Finland Women                  0       Finland                                                                              4:30.55
Saara Ruti                     0                                                   33.41    1:10.25                          1:10.25
Silja Känsäkoski               0                                                   33.35    1:11.11                          2:21.36
Reetta Kanervo                 0                                                   30.45    1:07.80                          3:29.16
Sonja Portin                   0                                                   28.74    1:01.39                         4:30.55

2   Norge                          0       Norway                                                                               5:10.94
Ida Marie Nilsen               0                                                   38.31    1:18.79                          1:18.79
Kaia Viktoria Norbye           0                                                   38.24    1:20.01                          2:38.80
Stine Naess Holmgren           0                                                   37.29    1:19.53                          3:58.33
Sanni Lena Naess               0                                                   33.88    1:12.61                         5:10.94

 4X200m Freestyle Men, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                        100m       200m                             Aika  Tila

1   Finland Men                    0       Finland                                                                              8:25.09
Kasperi Kuulasmaa              0                                                 1:02.34    2:10.32                          2:10.32
Jesse Laukkanen                0                                                   57.64    2:02.02                          4:12.34
Konsta Kallinen                0                                                 1:01.21    2:08.85                          6:21.19
Aleksanteri Järvinen           0                                                   59.23    2:03.90                         8:25.09

2   Russia                         0       Russia                                                                               9:40.77
Vladislav Sapozhnikov          0                                                 1:13.03    2:39.48                          2:39.48
Vladimir Konovalov             0                                                 1:04.45    2:19.51                          4:58.99
Anton Shiriaev                 0                                                 1:08.11    2:24.26                          7:23.25
Aleksandr Fedorov              0                                                 1:02.14    2:17.52                         9:40.77

800m Freestyle Men, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                        100m       200m       300m       400m       Aika  Tila
500m       600m       700m

1   Aleksandr Fedorov              0       Russia                                    1:06.14    2:18.53    3:31.73    4:44.79   9:33.74
5:58.39    7:11.26    8:22.59
2   Severi Lieto                   0       Finland                                   1:06.13    2:18.76    3:32.11    4:45.33   9:36.29
5:58.96    7:12.11    8:25.53
3   Vladimir Konovalov             0       Russia                                    1:11.98    2:30.34    3:51.52    5:14.57  10:44.93
6:38.73    8:02.13    9:24.61

100m Backstroke Women, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m                                        Aika  Tila

1   Saara Ruti                     0       Finland                                     31.63                                    1:05.85
2   Reetta Kanervo                 0       Finland                                     32.37                                    1:06.72
3   Katri Hurskainen               0       Finland                                     32.72                                    1:08.50
4   Stine Naess Holmgren           0       Norway                                      37.02                                    1:15.59
5   Ida Marie Nilsen               0       Norway                                      37.54                                    1:17.29
6   Valeriia Altuhova              0       Russia                                      38.87                                    1:20.07
–  Mariia Migunova                0       Russia                                                                                   DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan

 200m Breaststroke Men, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m       100m       150m                  Aika  Tila

1   Jesse Laukkanen                0       Finland                                     32.08    1:08.49    1:46.34              2:24.91
2   Kasperi Kuulasmaa              0       Finland                                     32.56    1:11.28    1:50.96              2:30.91

200m Butterfly Women, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m       100m       150m                  Aika  Tila

1   Laura Lahtinen                 0       Finland                                     32.24    1:11.11    1:53.68              2:34.08

100m Freestyle Men, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m                                        Aika  Tila

1   Jesse Laukkanen                0       Finland                                     27.68                                      55.57
2   Aleksandr Fedorov              0       Russia                                      27.02                                      58.22
3   Vladimir Konovalov             0       Russia                                      27.50                                    1:00.35

400m Freestyle Women, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                        100m       200m       300m                  Aika  Tila

1   Kaisa Kariniemi                0       Finland                                   1:07.18    2:19.60    3:32.76              4:45.09
2   Jenni Louhimo                  0       Finland                                   1:08.26    2:22.54    3:37.85              4:50.97

100m Butterfly Men, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m                                        Aika  Tila

1   Arttu Erkinaro                 0       Finland                                     27.58                                      58.66
2   Severi Lieto                   0       Finland                                     30.10                                    1:04.85
3   Anton Shiriaev                 0       Russia                                      29.89                                    1:06.18
4   Aleksandr Fedorov              0       Russia                                      32.12                                    1:12.86

100m Breaststroke Women, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m                                        Aika  Tila

1   Silja Känsäkoski               0       Finland                                     33.57                                    1:09.83
2   Laura Lahtinen                 0       Finland                                     35.86                                    1:15.56
3   Katriina Korpi                 0       Finland                                     37.70                                    1:19.61
4   Valeriia Altuhova              0       Russia                                      37.92                                    1:22.16
5   Mariia Migunova                0       Russia                                      37.79                                    1:22.62
6   Sanni Lena Naess               0       Norway                                      44.99                                    1:36.64

200m Backstroke Men, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m       100m       150m                  Aika  Tila

1   Jesse Laukkanen                0       Finland                                     31.76    1:06.07    1:39.71              2:12.87
2   Aleksanteri Järvinen           0       Finland                                     31.05    1:05.38    1:41.12              2:16.99
3   Aleksandr Fedorov              0       Russia                                      33.98    1:10.28    1:48.24              2:25.26
4   Anton Shiriaev                 0       Russia                                      37.41    1:18.17    2:01.18              2:47.24

200m Medley Women, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m       100m       150m                  Aika  Tila

1   Silja Känsäkoski               0       Finland                                     32.34    1:07.97    1:48.67              2:22.97
2   Saara Ruti                     0       Finland                                     32.83    1:11.38    1:54.40              2:28.68
3   Kaia Viktoria Norbye           0       Norway                                      31.78    1:10.93    1:57.60              2:35.49

4X100m Medley Men, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m       100m                             Aika  Tila

1   Finland Men                    0       Finland                                                                              4:03.90
Jesse Laukkanen                0                                                   29.31      59.83                            59.83
Kasperi Kuulasmaa              0                                                   32.11    1:09.60                          2:09.43
Arttu Erkinaro                 0                                                   27.43      58.81                          3:08.24
Konsta Kallinen                0                                                   25.89      55.66                         4:03.90

2   Russia                         0       Russia                                                                               4:53.68
Aleksandr Fedorov              0                                                   32.78    1:09.47                          1:09.47
Vladimir Konovalov             0                                                   37.73    1:18.14                          2:27.61
Anton Shiriaev                 0                                                   34.85    1:15.99                          3:43.60
Vladislav Sapozhnikov          0                                                   32.81    1:10.08                         4:53.68

4X100m Freestyle Women, finals
#   Nimi                           Synt    Seura                                         50m       100m                             Aika  Tila

1   Finland Women                  0       Finland                                                                              4:05.12
Reetta Kanervo                 0                                                   28.52      59.24                            59.24
Silja Känsäkoski               0                                                   29.52    1:01.98                          2:01.22
Sonja Portin                   0                                                   28.90    1:01.92                          3:03.14
Kaisa Kariniemi                0                                                   29.87    1:01.98                         4:05.12

2   Norge                          0       Norway                                                                               4:33.64
Kaia Viktoria Norbye           0                                                   29.49    1:03.44                          1:03.44
Stine Naess Holmgren           0                                                   32.75    1:08.61                          2:12.05
Sanni Lena Naess               0                                                   34.73    1:13.42                          3:25.47
Ida Marie Nilsen               0                                                   32.08    1:08.17                         4:33.64

Tekijä: WinGrodan 1.24.00, Lisenssinhaltija: Oulun Seurat

Posted on:

No Comments

Leave a Reply

#barentsgames
Upp